Косоокість у дорослих
Косоокість – це захворювання при якому втрачається паралельне положення очей. Найчастіше воно розвивається в дитинстві, проте його можна вилікувати в будь якому віці пацієнта.
Причиною косоокості в дорослих може бути косоокість, що виявлена в дитинстві чи з’явитися вторинно до певних захворювань дорослого віку:
- Паралітична: м’язи, що відповідають за рухи ока стають більш слабкими внаслідок неврологічної патології, пухлини чи ішемії.
- Рестриктивна: обмеження рухів ока внаслідок попередніх операцій на оці, травм ока та орбіти чи вторинно до високої короткозорості чи ендокринної офтальмопатії.
- Обскураційна: внаслідок тривалого зниження чи відсутності зору одного ока (глаукома, катаракта, макулодистрофія)
Короткозорість найчастіше лікується оперативно, що дозволяє відновити правильне положення ока. Незважаючи на час появи косоокості, оперативне лікування можна проводити в любому віці. Найчастіше операцію виконують під місцевим знеболенням і пацієнт не потребує стаціонарного спостереження. В ході операції регулюють силу м’язів, що рухають око – посилюючи слабкі чи послабляють сильні. Інколи оперативне лікування роблять в декілька етапів, якщо кут косоокості дуже виражений. Позитивний результат досягається майже в 90% випадків, а покращення положення косого ока пацієнт відмічає відразу після операції. Виправлення косоокості усуває не лише косметичний дефект, а й дозволяє покращити психоемоційний статус пацієнта .
Фото
