Обов’язкові профілактичні офтальмологічні огляди новонароджених проводяться в пологовому будинку, при наявності дитячого офтальмолога, або в амбулаторних умовах в 1 місяць, потім у віці 3 місяців і в 1 рік.
Основна мета діагностики зору у дітей – виключити вроджені патології зорової системи, такі як вроджена катаракта або вроджена глаукома, грубі зміни на очному дні і в оптичних середовищах очей.
⠀
Якщо патології не виявлено, до 7 років перевірка дитячого зору проводиться 1 раз на рік. При виявленні проблем із зором складається індивідуальний графік відвідувань.
⠀
Симптоми, які повинні насторожити батьків:
- Дитина не фіксує погляд на лампочці (з першого-другого місяця життя), на іграшці (з другого-третього місяця життя) – «плаваючий погляд»;
- Різні діаметри зіниць очей;
- Широкі зіниці, що не звужуються при яскравому освітленні;
- Відсутність на фото ефекту «червоного ока». Якщо зіниці на фото червоні – патології немає. Якщо одна або обидві зіниці світяться білим, сірим або зеленим кольором – необхідно якомога швидше відвідати дитячого офтальмолога!
- Почервоніння очей, повік;
- Жовтуваті, зеленуваті виділення з очей;
- Сльозотеча
- Світлобоязнь;
- Зменшення або збільшення розмірів одного ока в порівнянні з іншим;
- Сверблячка або біль в очах;
- Зниження зору (дитина не бачить ті предмети, які бачите ви, двома очима або при закриванні одного ока у дитини ви помічаєте різке занепокоєння чи протест малюка)
- Втрата орієнтації через поганий зір в сутінках (дитина не може знайти іграшку, натикається на предмети, демонструє обережність при пересуванні)
- Косоокість;
- Сіпання очних яблук (очі «бігають»);
- Дитина «мружиться» або у неї вимушене (нерівне) положення голови.
Навіть якщо жоден з цих симптомів не спостерігається, не слід відкладати профілактичний огляд дитини окулістом, оскільки деякі очні захворювання протікають безсимптомно, і виявити патологію може тільки лікар-офтальмолог. Рання діагностика необхідна, щоб почати лікування якомога раніше і отримати від нього максимальний ефект.
⠀
Перевірити зір дитині в клініці Василя Шевчика можна, записавшись за телефонами:
⠀
+380 (98) 020-41-77
+380 (66) 020-41-77