fbpx

Блефаропластика верхніх і нижніх повік

Що таке блефаропластика?

Блефаропластика — це пластична операція на повіках, в ході якої видаляють надлишок шкіри й жирової тканини. Це відповідь на питання, як прибрати синці під очима, позбутися набряків, “розкрити очі”, зробити погляд свіжим, а обличчя в цілому молодше і привабливіше. Пластика повік — лідер хіт-параду сучасної пластичної хірургії.

Шкіра повік найніжніша і найтонша. Тому зміни ділянки навколо очей — це “перший дзвіночок” старіння. До того ж, ця область весь час відкрита для огляду, і навколишні відразу помічають, що погляд став втомленим і похмурим.

Зморшки, в’ялість шкіри, постійні мішки під очима можуть проявитися вже у 25-30 років. У якийсь момент приходить усвідомлення, що косметичних засобів вже недостатньо для підтримки молодості та краси. Перед людиною постає вибір — змиритися зі змінами або зважитися на хірургічну корекцію.

Операція по пластиці повік: який час — слушний?

Трапляється, що з приводу блефаропластики звертаються зовсім молоді люди. Навислі повіки та характерні “мішки” під очима можуть бути й у дитини, якщо це спадковий фактор. У країнах Азії, наприклад, багато молодих людей при першій можливості прагнуть змінити форму очей.

Це зовсім не означає, що 70 років — вже пізно. Сьогоднішні методики дозволяють людині мудрого віку виглядати привабливо і при цьому природно, щоб вести той спосіб життя, який відповідає її активній життєвій позиції.

Показання до процедури

 • надлишок жирової клітковини під очима,
 • надлишок шкіри верхніх або нижніх повік;
 • жирові грижі;
 • форма очей, яка заважає добре бачити (втім, якщо пацієнт просто не задоволений природним розрізом очей, це теж причина для звернення до хірурга);
 • мішки та темні кола під очима;
 • глибокі зморшки навколо очей;
 • опущені куточки очей;
 • асиметрія очей;
 • ентропіон або ектропіон (заворот або виворіт повік відповідно);
 • ушкодження внаслідок травм і вроджені дефекти.

Види блефаропластики

Блефаропластика верхніх повік

Верхня блефаропластика — робота тонка і ювелірна. Лікар робить розріз по лінії природної шкірної складки, щоб видалити зайву шкіру і жирову тканину, а при необхідності й сформувати верхню повіку.

Блефаропластика нижніх повік

Нижня блефаропластика на порядок складніше і вимагає від хірурга особливої ​​майстерності. Непомітний надріз робиться поблизу лінії росту вій. В ході операції виконується пластика шкіри, м’язів і жирових пакетів.

Кругова блефаропластика

Поєднання перших двох видів. За одну операцію лікар усуває абсолютно всі неестетичні ознаки старіння області навколо очей.

Транскон’юнктивальна блефаропластика

Її ще називають “безшовна”. Цей вид пластичної хірургії повік підходить тільки відносно молодим пацієнтам, чия шкіра природно еластична. Всі маніпуляції проводять з внутрішньої сторони нижньої повіки, іншими словами проникнення в шкірні тканини навколоочної ділянки здійснюється через кон’юнктиву. Жирові відкладення видаляються або перерозподіляються, а сліди втручання ніц непомітні.

Орієнтальна пластика (блефаропластика азіатських очей)

Азіатська блефаропластика передбачає проведення розрізу в місці пролягання природної складки між рухомою і нерухомою повікою. Тут не тільки видаляється зайвий об’єм тканин і жирової клітковини, а й накладаються спеціальні внутрішні шви для зміцнення. Формується «європейська» складка верхньої повіки.

Чоловіча блефаропластика

Чоловіки вдаються до послуг пластичних хірургів нітрохи не рідше за жінок. Менше говорять, проте більше роблять.

Ще й надто: мімічні зморшки і наслідки фотостаріння виражені на чоловічій шкірі куди сильніше.
До того ж, чоловіки частіше за жінок звертаються з приводу блефаропластики саме за функціональними показниками. Причому на радикальні зміни йдуть молоді люди 18-40 років, які чітко знають, що саме хочуть змінити.
Справа ось у чому – важкі повіки перекривають огляд. В результаті будь-яка зорова активність (читання, комп’ютер) швидко викликає втому, в тому числі і через пересихання слизової.

Пластика верхніх і нижніх повік у жінок істотно відрізняється від блефаропластики у чоловіків.

Те, що у жінок виглядає дуже естетично, у чоловіків може привести до фемінізуючого ефекту, тобто змінити вид чоловічого обличчя на більш жіночний.

Що потрібно від хірурга? Знати певні методики для різних типів повік. Адже очі у кожної людини, як відбитки пальців – абсолютно індивідуальні.

Під час консультації окулопластічний хірург клініки проведе огляд, вислухає ваші побажання. При необхідності можуть бути призначені додаткові обстеження. В результаті ви разом складаєте індивідуальний Beauty-план, що включає методи бьютифікації, які сприятимуть переходу від наявного стану “до” до омріяного “після”.

Фото до і після блефаропластики, зробленої в клініці Шевчика

 

Вигляд до та через 8 днів після пластики верхніх повік. Більше фото можна подивитися у галереї “До/Після”.

Протипоказання для блефаропластики

 • будь-які захворювання в гострій формі;
 • вагітність і годування груддю;
 • міопатія;
 • некомпенсований цукровий діабет, високий тиск і інші стани;
 • порушення згортання крові.

Знеболювання

Для комфорту пацієнта під час процедури, а також з метою скорочення періоду реабілітації, використовується місцева анестезія в поєднанні з внутрішньовенною седацією. Виключаємо додаткові хвилювання і пов’язані з ними стрибки артеріального тиску.

У клініці Шевчика працюють кваліфіковані анестезіологи, які застосовують препарати високої якості. Тому пацієнти добре себе почувають і йдуть додому через 2 години після операції на повіках.

Про саму операцію

Тривалість операції: 1-3 години. Залежить від виду пластики, індивідуальних особливостей конкретного пацієнта, а ще від наявності супутніх процедур.

Тривалість реабілітаційного періоду: 1-2 тижні.

Результат: первинний оцінюємо через 1.5-2 місяці, остаточний – через півроку.

Реабілітація та можливі ускладнення

Після операції набряклість наростає перші 3 дні, можуть з’явитися синці. Одразу наклеюються стерильні стрічки, які знімаються на 3-6 день, перед зняттям швів.

На нижні повіки накладається спеціальний бавовняний тейп, що покращує відтік лімфи та прискорює розсмоктування синців, якщо вони є, та зменшує набряк.

Післяопераційний догляд — часте закапування крапель, що їх даємо після операції, та дотримання щадного режиму.

Косметикою можна користуватись на 2 день після зняття наклейок та швів, виходити на роботу — на 7-10 день після операції.

Уникати сауни\бані треба 1 місяць, до неважких спортивних занять повертаємось за 2 тижні, до більших навантажень — мінімум через місяць.

Рубчик стає непомітним через 1,5-2 місяці, проте повна реабілітація триває 4-6 місяців. Протягом цього періоду призначаються мазі, що накладаються, починаючи з 14-20 дня після операції, задля найкращого, читай максимально природного, результату. Отриманий через 6 місяців результат є кінцевим і незворотним.

Ті, хто доглядає за шкірою, робить біоревіталізацію, отримують більший омолоджуючий ефект. Тому що внаслідок надходження підшкірно препаратів гіалуронової кислоти збільшується вироблення натурального колагену та еластину.

Найбільш “просунуті” пацієнти за 2 тижні до блефаропластики вдаються до курсу біоревіталізації периорбітальної зони (зони навколо очей).

Як вибрати клініку і хірурга

Блефаропластика знаходиться на стику офтальмології та пластики. Отже, з таким завданням краще впорається окулопластичний хірург, який спеціалізується на області очей, знає в усіх подробицях анатомічні та інші особливості.

У клініці «Мікрохірургія ока Василя Шевчика» ми можемо дозволити собі робити пластику повік під хірургічним мікроскопом з використанням відповідних інструментів і шовного матеріалу, товщина якого менше, ніж у людській вії. Все це для того, щоб скоротити термін реабілітації та максимально приховати сліди втручання.

Ще одна приємна перевага: в залежності від потреб конкретного пацієнта комбінуємо кілька процедур. Наприклад, поєднуємо блефаропластику з радіочастотним лифтингом шкіри. Таким чином ефект посилюється – зовнішній вигляд поліпшується вельми суттєво, а сеансів потрібно менше.

Додатковий плюс виконання блефаропластики в нашій клініці – це введення плазми пацієнта, збагаченої власними тромбоцитами, на завершальних етапах операції.

Плазмоліфтінгом PRP (Platelet Rich Plasma)

називають ін’єкційну процедуру, яка значно покращує стан шкіри. Плазмотерапію застосовують для омолодження, усунення різних дефектів, лікування шкіри голови і поліпшення росту волосся. Метод добре зарекомендував себе в усуненні ознак старіння: зморшок, пігментації, старіння шкіри, нездорового кольору. Фахівці з естетики визнали його швидким і практично безболісним способом позбутися від названих недоліків.

Плазмотерапія – це сучасний «писк моди» регенеративної хірургії. За рахунок високої концентрації тромбоцитів пришвидшується регенерація оперованих тканин. Активуються фізіологічні механізми загоєння і омолодження.

У пацієнта беруть до 8 мл венозної крові, потім на спеціальному апараті відокремлюють плазму і збагачують її тромбоцитами, а в кінці операції вводять підшкірно в необхідну зону.

Завдяки цьому маємо зменшення підшкірних крововиливів – синців, і прискорення загоєння післяопераційного рубця, він стає непомітним набагато раніше. Значно поліпшується пружність, еластичність і зовнішній вигляд шкіри.

Тенденції та нові методики

Актуальна естетична медицина сприймає зовнішність як 3D об’єкт. Інакше кажучи, обличчя — це не пласка поверхня, на якій досить натягнути шкіру, щоб помолодіти. Обличчя має рельєф, а для реконструкції рельєфу молодого обличчя необхідно не тільки прибрати складки, але і повернути колишні об’єми.

Жирозберігаюча блефаропластика — та, що передбачає не видалення, а делікатний перерозподіл жирових гриж, відновлює природний об’єм і молодість очей.

Традиційна верхня блефаропластика часто давала наступний результат — верхня повіка, позбавлена жирової тканини, щільно облягала очну ямку (скелетизація), в результаті чого око як би провалювалося всередину, створюючи той самий ефект «прооперованого ока».

У клініці Шевчика метод жирозберігаючої блефаропластики є пріоритетним при віковій корекції й дозволяє відновити природні контури верхніх і нижніх повік.

Керівник естетичного відділення клініки — окулопластичний хірург Єлена Чугай, їздить по всьому світу, збираючи найдієвіші методики блефаропластики. Удосконалює свої знання і навички нон-стоп, а ще — щедро ділиться ними з колегами на спеціальних курсах на базі клініки.

Контакти

Пишіть нам: clinic@shevchyk.com

Для жителів Чернігівської області та прилеглих населених пунктів працює мобільний офтальмологічний кабінет.

Записатися на обстеження:

+38 095 129-52-11

Чернігів

пр. Перемоги 119а, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

+38 (098) 020-41-77
+38 (066) 020-41-77

Beauty-медицина viber, telegram:

+38 (066) 393-42-85

Лазерна корекція зору:

+38 (098) 030-41-77

Ніжин

вул. Академіка Амосова 15, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

 

+ 380 462 92-92-53
+ 380 97 373-04-04
+ 380 99 498-94-78
+ 380 93 567-68-78