fbpx

Блефаропластика верхніх і нижніх повік

Що таке блефаропластика?

Блефаропластика — це пластична операція на повіках, в ході якої видаляють надлишок шкіри й жирової тканини. Це відповідь на питання, як прибрати синці під очима, позбутися набряків, “розкрити очі”, зробити погляд свіжим, а обличчя в цілому молодше і привабливіше. Пластика повік — лідер хіт-параду сучасної пластичної хірургії.

Шкіра повік найніжніша і найтонша. Тому зміни області навколо очей — це “перший дзвіночок” старіння. До того ж, ця область весь час відкрита для огляду, і навколишні відразу помічають, що погляд став втомленим і похмурим.

Зморшки, в’ялість шкіри, постійні мішки під очима можуть проявитися вже у 25-30 років. У якийсь момент приходить усвідомлення, що косметичних засобів вже недостатньо для підтримки молодості та краси. Перед людиною постає вибір — змиритися зі змінами або зважитися на хірургічну корекцію.

Операція по пластиці повік: який час — слушний?

Трапляється, що з приводу блефаропластики звертаються зовсім молоді люди. Навислі повіки та характерні “мішки” під очима можуть бути й у дитини, якщо це спадковий фактор. У країнах Азії, наприклад, багато молодих людей при першій можливості прагнуть змінити форму очей.

Це зовсім не означає, що 70 років — вже пізно. Сьогоднішні методики дозволяють людині мудрого віку виглядати привабливо і при цьому природно, щоб вести той спосіб життя, який відповідає її активній життєвій позиції.

Показання до процедури

 • птоз (опущення) верхньої повіки;
 • надлишок жирової клітковини під очима,
 • надлишок шкіри верхніх або нижніх повік;
 • жирові грижі;
 • форма очей, яка заважає добре бачити (втім, якщо пацієнт просто не задоволений природним розрізом очей, це теж причина для звернення до хірурга);
 • мішки та темні кола під очима;
 • глибокі зморшки навколо очей;
 • опущені куточки очей;
 • в’ялість м’язів навколо очей;
 • екзофтальм (випнуте очне яблуко);
 • асиметрія очей;
 • ентропіон або ектропіон (заворот або виворіт повік відповідно);
 • ушкодження внаслідок травм і вроджені дефекти.

Вибираємо правильно

Блефаропластика знаходиться на стику офтальмології та пластики. Отже, з таким завданням краще впорається окулопластичний хірург, який спеціалізується на очах та знає в усіх подробицях їх анатомічні й інші особливості.

У клініці “Мікрохірургія ока Василя Шевчика” ми можемо дозволити собі робити пластику повік під операційним мікроскопом з використанням відповідних інструментів і шовного матеріалу, товщина якого менше, ніж у людській вії. Все це для того, щоб скоротити термін реабілітації та максимально приховати сліди втручання.

Ще одна особливість полягає в тому, що в залежності від потреб пацієнта комбінуються різноманітні види впливу. Наприклад, блефаропластика може поєднуватися з радіочастотним ліфтингом шкіри. Так можна домогтися кращого результату — значного поліпшення зовнішнього вигляду, вдаючись до меншої кількості впливів.

Види блефаропластики

Блефаропластика верхніх повік

Верхня блефаропластика — робота тонка і ювелірна. Лікар робить розріз по лінії природної шкірної складки, щоб видалити зайву шкіру і жирову тканину, а при необхідності й сформувати верхню повіку.

Блефаропластика нижніх повік

Нижня блефаропластика ще складніша і вимагає від хірурга особливої майстерності. Надріз робиться прямо під лінією росту вій, в іншому ж процес схожий на блефаропластику верхніх повік.

Кругова блефаропластика

Поєднання перших двох видів. За одну операцію лікар усуває абсолютно всі неестетичні ознаки старіння області навколо очей.

Транскон’юнктивальна блефаропластика

Цей вид пластичної хірургії повік підходить тільки відносно молодим пацієнтам, чия шкіра природно еластична. Всі маніпуляції проводять з внутрішньої сторони нижньої повіки. Жир видаляється або перерозподіляється, а прихований шов абсолютно непомітний.

Чоловіча блефаропластика

Чоловіки звертаються за блефаропластикою так само часто, як і жінки. Менше говорять, але більше роблять.

В цьому немає нічого дивного: фотостаріння і мімічні зморшки виражені на чоловічій шкірі куди сильніше.

До того ж, чоловіки частіше за жінок роблять блефаропластику саме за функціональними показниками, причому на радикальні зміни погоджуються молоді люди 35-40 років, які чітко знають, що саме вони хочуть змінити.

Річ у тім, що важкі повіки ускладнюють огляд. В результаті будь-яка робота, пов’язана із зоровою активністю (читання, комп’ютер) дуже швидко викликає втому, в тому числі з-за пересихання слизової.

Пластика верхніх і нижніх повік у жінок істотно відрізняється від пластики повік у чоловіків.

Те, що у дам виглядає максимально естетично, у чоловіків може привести до фемінізуючого ефекту й радикально змінити вигляд чоловічого обличчя.

Що потрібно від хірурга? Знати певні методики для різних повік. Адже очі у кожної людини, як відбитки пальців — абсолютно індивідуальні.

 

Фото до і після блефаропластики, зробленої в клініці Шевчика

 

Вигляд до та через 8 днів після пластики верхніх повік. Більше фото можна подивитися у галереї “До/Після”.

Стежимо за тенденціями

Актуальна естетична медицина сприймає зовнішність як 3D об’єкт. Інакше кажучи, обличчя — це не пласка поверхня, на якій досить натягнути шкіру, щоб помолодіти. Обличчя має рельєф, а для реконструкції рельєфу молодого обличчя необхідно не тільки прибрати складки, але і повернути колишні об’єми.

Жирозберігаюча блефаропластика — та, що передбачає не видалення, а делікатний перерозподіл жирових гриж, відновлює природний об’єм і молодість очей.

Традиційна верхня блефаропластика часто давала наступний результат — верхня повіка, позбавлена жирової тканини, щільно облягала очну ямку (скелетизація), в результаті чого око як би провалювалося всередину, створюючи той самий ефект «прооперованого ока».

У клініці Шевчика метод жирозберігаючої блефаропластики є пріоритетним при віковій корекції й дозволяє відновити природні контури верхніх і нижніх повік.

Керівник естетичного відділення клініки — окулопластичний хірург Єлена Чугай, їздить по всьому світу, збираючи найдієвіші методики блефаропластики. Удосконалює свої знання і навички нон-стоп, а ще — щедро ділиться ними з колегами на спеціальних курсах на базі клініки.

Протипоказання для блефаропластики

 • будь-які захворювання в гострій формі;
 • вагітність і годування груддю;
 • міопатія;
 • некомпенсований цукровий діабет, високий тиск і інші стани;
 • порушення згортання крові.

Знеболювання

Для комфорту пацієнта під час процедури, а також з метою скорочення періоду реабілітації, використовується місцева анестезія в поєднанні з внутрішньовенною седацією. Виключаємо додаткові хвилювання і пов’язані з ними стрибки артеріального тиску.

У клініці Шевчика працюють кваліфіковані анестезіологи, які застосовують препарати високої якості. Тому пацієнти добре себе почувають і йдуть додому через 2 години після операції на повіках.

Реабілітація та можливі ускладнення

Після операції набряклість наростає перші 3 дні, можуть з’явитися синці. Одразу наклеюються стерильні стрічки, які знімаються на 3-6 день, перед зняттям швів.

На нижні повіки накладається спеціальний бавовняний тейп, що покращує відтік лімфи та прискорює розсмоктування синців, якщо вони є, та зменшує набряк.

Післяопераційний догляд — часте закапування крапель, що їх даємо після операції, та дотримання щадного режиму.

Косметикою можна користуватись на 2 день після зняття наклейок та швів, виходити на роботу — на 7-10 день після операції.

Уникати сауни\бані треба 1 місяць, до неважких спортивних занять повертаємось за 2 тижні, до більших навантажень — мінімум через місяць.

Рубчик стає непомітним через 1,5-2 місяці, проте повна реабілітація триває 4-6 місяців. Протягом цього періоду призначаються мазі, що накладаються, починаючи з 14-20 дня після операції, задля найкращого, читай максимально природного, результату. Отриманий через 6 місяців результат є кінцевим і незворотним.

Ті, хто доглядає за шкірою, робить біоревіталізацію, отримують більший омолоджуючий ефект. Тому що внаслідок надходження підшкірно препаратів гіалуронової кислоти збільшується вироблення натурального колагену та еластину.

Найбільш “просунуті” пацієнти за 2 тижні до блефаропластики вдаються до курсу біоревіталізації периорбітальної зони (зони навколо очей).

Контакти

Пишіть нам: clinic@shevchyk.com

Чернігів,
пр. Перемоги 119а, на карті

+380 (98) 020-41-77
+380 (66) 020-41-77

Ніжин,
вул. Богуна 51а, на карті

+380 (66) 609-77-06
+380 (96) 099-84-02