fbpx

Хейлопластика – пластична операція на губи, а також нехірургічні методи зробити їх привабливішими

Обрис губ – акцент привабливого образу. Запит на зміну форми та розміру губ є чи не найчастішим. Причини можна звести до трьох напрямків:

 • прагнення до ідеалу (гармонізація обличчя);
 • вікові зміни (з роками губи втрачають об’єм та зволоженість)
 • корекція вроджених та набутих деформацій.

Ніні актуальна природність; ми кажемо “ні” надмірним розмірам і “так” – природним ознакам юності, гармонійності, ледь помітній “пухкості”, чіткому кресленню.

Анатомічні орієнтири

 • фільтрум – западинка над верхньою губою;
 • колони фільтруму – виступи з боків фільтруму;
 • лук купідона – поглиблення червоної облямівки верхньої губи в центральній частині;
 • червона облямівка губ;
 • вермільйон – найбільш випнута частина червоної облямівки губ;
 • складки Мони Лізи – складки з боків губ.

Пластика губ: хірургічна та безопераційна (ін’єкційна)

Хірургічна пластика губ

вирішує такі завдання:

 • збільшення чи зменшення об’єму губ;
 • корекція контуру губ;
 • усунення асиметрії губ;
 • корекція рубцевих деформацій губ;
 • зменшення відстані від носа до верхньої губи (Булхорн);
 • підняття та корекція куточків губ;
 • видалення наповнювачів, що не розсмоктуються.

Одним з методів, що допомагають досягти ідеальної форми губ, є пластична операція хейлопластика.

Що таке хейлопластика

Хейлопластика – це метод пластичної хірургії, що дозволяє змінити форму губ, їх розміри та контури. Це реальна можливість виправлення вроджених або набутих дефектів і недоліків губ, що спотворюють зовнішність людини та змушують її відчувати комплекс неповноцінності.

Види хейлопластики

Хейлопластика буває естетичною та реконструктивною. Реконструктивна методика рекомендована у разі наявності вроджених недосконалостей, травм губ, надмірно збільшеної нижньої губи, присутності різних новоутворень – кіст, папілом.

Серед показань до естетичної хейлопластики – асиметричні пропорції рота, вікові зміни, до яких відносяться зменшення губ в об’ємі, подовження верхньої губи, наявність на ній зморшок, а також індивідуальне бажання пацієнтів змінити контур губ або збільшити їх.

Операційні техніки, що їх ми застосовуємо в естетичному відділенні клініки Шевчика:

 • Булхорн,
 • V-Y-методика,
 • корнер-ліфт.
 1. Хейлопластика типу «Булхорн» дозволяє зменшити відстань від основи носа до верхньої губи, яка, згідно з прийнятими канонами краси, має бути не більше ніж півтора сантиметра.
  У перекладі з англійської ця назва звучить як «бичачі роги», оскільки висікається лише невелика ділянка шкіри, що нагадує за своєю формою роги бика. Досвідчений хірург враховує особливості обличчя пацієнтів, звертаючи особливу увагу на висоту та нахил кінчика носа, носо-губний кут.
  Операція триває близько сорока хвилин. За цей час лікар видаляє необхідний клаптик шкіри, фіксує м’які тканини, накладає спеціальні шви. Після хейлопластики «Булхорн» рубці та шрами не помітні, обличчя виглядає молодшим, естетичнішим.
 2. V-Y-техніка передбачає кілька V-подібних надрізів на слизовій оболонці внутрішньої поверхні губ. Всі надрізи потім зшивають у вигляді літери Y, виводячи назовні ділянку внутрішньої поверхні губи. Їхня кількість і довжина визначають ефект – губа збільшується тільки посередині або по всій протяжності.
  Хейлопластика V-Y – чудовий спосіб одночасно надати губам ідеальної форми та об’єму. Під час операції хірург перерозподіляє м’які тканини.
  Її переваги у мінімальному відновлювальному періоді, можливості надати об’єм навіть дуже тонким ниткоподібним губам, не вводячи при цьому ні жирову тканину, ні філери. Крім того, V-Y-пластика дозволяє приховати шрами та інші дефекти.
 3. Корнер-ліфт
  Хейлопластика «корнер ліфт» – чудова можливість виглядати молодше, нейтралізувати негативний вплив гравітації, трохи підняти куточки рота. Хірургічна стратегія полягає в тому, що лікар видаляє мікроскопічні частинки шкіри та слизової над куточками верхньої губи. В залежності від особливостей будови губ, хірург може застосувати спосіб “валентинка” – розрізати шкіру у формі серця, що дозволяє скоригувати витягнуту по горизонталі верхню губу. Після операції шкіра швидко відновлюється, а ефект зберігається на довгі роки.

Ін’єкційні методи

Нехірургічна пластика губ, або контурна пластика губ – малоінвазивна процедура, що дозволяє змінити їх форму та розмір. Це відбувається шляхом ін’єктування спеціальних наповнювачів (філерів на основі гіалуронової кислоти) чи власного жиру у вигляді емульсіі (ліпофілінг).

Філери забезпечують тимчасовий ефект, що триває в середньому близько року.

Другий варіант контурної пластики губ називають ліпофілінгом. При цьому в губи пацієнта вводять його власні жирові клітини, взяті з інших ділянок тіла. Така процедура забезпечує стійкіший результат.

Застосування унікальних технік професора Кудзаєва

Булхорн за методом Кудзаєва відрізняється спеціальною технікою накладання швів з матеріалів, що розсмоктуються, у 3 “поверхи” субдермально (підшкірно). На шкіру немає необхідолсті накладати шви, отже рубець утворюється ніжний і тонкий.

Ще за Кудзаєвим виконуємо пересадку жиру в губи за допомогою спеціального пристрою, розробленого особисто Казбеком Урусхановичем. Завдяки йому ефект наповнених і молодих губ лишається назавжди!

Реабілітаційний період

За кілька годин після оперативної хейлопластики можна йти додому. У відновлювальному періоді спостерігаються незначні набряки, гематоми та певний дискомфорт. Всі ці симптоми зазвичай зникають протягом двох тижнів.

Як правило, на сьомий день знімаються шви. Протягом кількох найближчих місяців буде помітний зовсім невеликий шрам, який потім згладжується.

Що ж до синців і набряклості, то вони в більшості випадків слабо виражені й легко ховаються декоративною косметикою. Остаточний результат процедури оцінюємо через пів року.

Протипоказання

Протипоказаннями до проведення хейлопластики є:

 • укорочена верхня губа;
 • наявність серйозних захворювань у некомпенсованому стані;
 • погане згортання крові;
 • схильність до утворення рубцевих тканин;
 • загострення герпесу;
 • форма носа, при якій його кінчик сильно піднято;
  вагітність;
 • хронічні захворювання на стадії загострення;
 • ндивідуальна алергічна реакція на препарати, що застосовуються під час операції;
 • запальні процеси.

Процедури виконує згідно з міжнародними протоколами пластичний офтальмохірург зі стажем понад 20 років – Єлена Володимирівна Чугай.

Контакти

Пишіть нам: clinic@shevchyk.com

Для жителів Чернігівської області та прилеглих населених пунктів працює мобільний офтальмологічний кабінет.

Записатися на обстеження:

+38 095 129-52-11

Чернігів

пр. Перемоги 119а, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

+38 (098) 020-41-77
+38 (066) 020-41-77

Beauty-медицина viber, telegram:

+38 (066) 393-42-85

Лазерна корекція зору:

+38 (098) 030-41-77

Ніжин

вул. Академіка Амосова 15, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

 

+ 380 462 92-92-53
+ 380 97 373-04-04
+ 380 99 498-94-78
+ 380 93 567-68-78