fbpx

Лазерна корекція зору

Лазерна корекція зору — безболісна і швидка процедура, після якої ваш зір відразу покращиться. Пара хвилин делікатного впливу ексимерного лазера — менше, ніж звучить улюблена пісня — і світ заграє новими кольорами.

Метод дієвий, безпечний і надзвичайно популярний. Американське аерокосмічне агентство NASA рекомендує цю процедуру своїм астронавтам.

У ряді європейських країн, в Америці і Японії лазерну корекцію зору прирівняли мало не до повсякденної косметичної процедури. Яку можна пройти в торговому центрі.

Що цікаво, ціна такої корекції в згаданих країнах значно відрізняється від українських цін — у нас відчутно дешевше (п. 4).

Мільйони людей по всьому світу (в тому числі безліч знаменитостей) поліпшили якість життя, вдавшись до лазерної корекції зору.

Вам точно потрібно це знати.

Чому з року в рік все більше людей проходять лазерну корекцію зору?

Тому що хочуть насолоджуватися життям, а окуляри або контактні лінзи не дають зробити це повною мірою! Оцініть переваги методики:

1. Безпека

За десятки років існування метод пройшов багаторазові клінічні випробування.
Лазерну корекцію зору можна назвати «безкровною»: маніпуляції проводяться на поверхневому шарі рогівки, не проникаючи у внутрішню структуру ока.

У нашій клініці корекція зору проводиться за допомогою суперсучасного (першого в Україні) ексимерного лазера Teneo 317 Model 2 компанії Bausch & Lomb.
Він має дуже високий рівень безпеки, що виключає збої та похибки системи:

  1. унікальний контроль енергії лазера на всіх етапах операції (більш того, він проводиться перед кожним пацієнтом, а не раз в день, як в інших) — відповідно максимально точний результат корекції;
  2. наявність численних камер спостереження за рухами ока дозволяє лазеру стежити за оком і продовжувати корекцію (як би пацієнт їм не крутив; в інших зупиняється і чекає, поки око не стане знову по центру), а це точність і безпека — не виточить «не там », плюс прискорення часу операції;
  3. система, яка контролює хід операції — якщо пацієнт захоче зупинити операцію з якихось причин, лазер запам’ятає виконану частину роботи, і наступного разу (хоч би й через рік) продовжить її з місця зупинки (попередні лазери такої можливості не мали);
  4. запаморочлива швидкість — 1 діоптрій короткозорості — 1 секунда роботи лазера;
  5. результати дослідження ока автоматично переносяться прямо в лазер — виключається будь-яка людська помилка, а можливість прооперувати не те око, або око іншої людини, взагалі відсутня;
  6. дані операцій відправляються після кожного операційного дня в Мюнхен, для аналізу інженерами та лікарями компанії, тому безпека ваших очей під пильним контролем як наших провідних фахівців, так і Bausch & Lomb.

Фінансова безпека. Оскільки це перший такий лазер в Україні, то виробник надав клініці Шевчика можливість проводити будь-який тип операції (Lasek, LASIK, трансепітеліальну корекцію, індивідуальну корекцію і т.д.) по одній мінімальній — наскільки то можливо, ціні (п. 4); тому ми виконаємо найбільш ефективну методику для Вашого ока, а не ту, яку ви в змозі собі дозволити.

2. Прогнозованість

Завдяки, не побоїмося цього слова, космічній діагностиці (у нас унікальний діагностичний апарат — скромно відзначимо, що знову перший на всю Україну, ACE від Bausch & Lomb) наш лікар зможе:
переконатися в доцільності лазерної корекції;
запропонувати оптимальну для вашого випадку методику;
прогнозувати результат корекції ще на етапі обстеження.
Апарат працює без дотику до ока, не засліплює — комфортно і з неймовірною точністю.

Сьогоднішня світова практика переконує, що завдяки технічній досконалості передопераційної діагностики та сучасних лазерних систем, ймовірність виникнення побічних ефектів зведена до мінімуму.

Спеціально для нашої клініки виробники надали максимальну комплектацію, тому обстеження можливі не тільки для лазерної корекції.

3. Стабільність

Результат — це назавжди, тому що лазерна корекція зору змінює форму рогівки один раз, і на все життя.

У рідкісних випадках корекцію проводять у два етапи. Наприклад, при високому ступені астигматизму. Ваш хірург все докладно пояснить на консультації.

4. Безболісність

Застосовується крапельна місцева анестезія — ніяких уколів. При корекції зору лазером ви відчуваєте лише найлегші дотики.

5. Швидкість

Операція з лазерної корекції зору відбувається амбулаторно. Тривалість — 5-10 хвилин, вплив самого лазера — 1-15 секунд.
Після завершення операції знадобиться деякий час залишатися під наглядом.
У клініці ви пробудете 2 години максимум.

Що ви отримуєте, зробивши лазерну корекцію зору

  • Зір 100% (або навіть більше), а це можливість бачити чітко і добре.
    Додаткове апаратне або медикаментозне лікування, процедури й т.д. – не потрібні.
  • Незалежність від проблем, пов’язаних з носінням окулярів або лінз.
  • Новий рівень впевненості в собі. Окуляри можуть стати частиною іміджу, однак знявши їх, ви позбудетеся від психологічного дискомфорту, отримавши свободу рухів і дій.
  • Кращу роботу. Знімаються обмеження по зору у виборі професії.
  • Відмінний настрій. Адже ви побачите світ з усіма його барвами новими очима!
  • Економію. Змінюючи та доглядаючи за окулярами або лінзами протягом декількох років, ви витрачаєте серйозні суми. Офтальмологи з США підрахували, що всього за півтора року носіння контактних лінз, їх пацієнти витрачають стільки, скільки коштує операція лазерної корекції.

Лазерна корекція зору в Чернігові: методики

Чітке зображення ми отримуємо, коли промені світла, пройшовши кілька заломлюючих середовищ, фокусуються на сітківці.

Якщо рефракція порушується, фокус зміщується через зміни розмірів ока. Збільшення — при короткозорості, зменшення — при далекозорості, а в разі астигматизму — неправильна форма рогівки. Отримуємо розмите і тьмяне зображення, або поганий зір.

Саме ці дефекти й усуваються за допомогою лазерної корекції зору. Лазер виточує рогівку таким чином, щоб сфокусувати зір чітко на сітківку.

Ми пропонуємо LASEK, LASIK і TransPRK

Кожна з цих процедур спрямована на коригування оптичної сили передньої лінзи ока — рогівки, з метою приведення у відповідність довжини ока і його оптичного апарату.

Коли рефракційний хірург-офтальмолог проєктує операцію на рогівці, завдання перед ним стоять багато в чому схожі з тими, що випадають на долю інженера-оптика, який програмує фрезерування лінзи на верстаті з ЧПК. Однак відповідальності тут набагато більше — адже виточити ідеально необхідно з першого разу, нову «заготовку» взяти нема де.

Щоб з умовної заготовки вийшла лінза з заданими параметрами, прибирають фрагмент вихідного матеріалу. Тільки за цієї умови лінза переломлює хід променів так, як було задумано.

Рогівка своєї багатошаровістю нагадує бутерброд. Лазер випаровує той самий фрагмент в стромі — серединній частині тканин, яка складається з прозорих волокон.
Складність в тому, що зверху цю строму прикриває епітелій, що виконує роль захисного шару.

Різниця в методах лазерної корекції полягає в тому, як дістатися до середини.

Методика LASIK (Laser-Assisted in Situ Keratomileusis – «лазерний кератомілез»)

виправляє різні порушення зору: короткозорість (до -15 D), далекозорість (до +4 D), астигматизм (до ± 3D).
Методика LASIK передбачає, що зрізається “кришечка” товщиною 90-120 мкм, необхідна ділянка строми випаровується, а потім зрізаний раніше клапоть епітелію зі стромою укладається на місце.

TransPRK (трансепітеліальна фоторефракційна кератектомія)

– не плутати зі звичайною ФРК, тому що між ними пролягає технологічна прірва. При звичайнійф ФРК епітелій видаляють механічно, що досить агресивно. ТрансФРК називають безконтактною, бо до ока буквально жоден інструмент не торкається, все виконує високоточний лазер.
Цей метод максимально зберігає архітектуру рогівки, його вважають одним з найточніших — тому що він дозволяє максимально індивідуалізувати профіль корекції.

LASEK — варіація методів ФРК і LASIK.

Межі застосування: короткозорість (до -8 D), далекозорість (до +4 D), астигматизм (до ± 4D).
При LASIK підіймаєтья весь епітелій і чверть шару строми, при LASEK — підіймається тільки епітелій. Цей метод зберігає більше тканини рогівки, а тому використовується в тих випадках, коли рогівка занадто витончена, і ЛАСИК не застосовують.

У нашій клініці корекцію зору роблять в умовах стерильної операційної, де все, включаючи параметри повітря, строго контролюється.

Ціна лазерної корекції зору включає всі витрати, ніяких прихованих доплат немає.

Якій технології лазерної корекції віддати перевагу?

Важливо: визначення типу операції — це прерогатива лікаря. Щоб вибрати методику корекції зору, зверніться до офтальмолога. Виходячи з результатів обстеження, хірург підбере метод лазерної корекції зору, яка підійде саме вам. Враховується маса нюансів: індивідуальні особливості, стан здоров’я, аномалії рефракції та мета корекції.

Що відбувається до, під час і після лазерної корекції?

Корекція зору лазером

Перед операцією


Щоб більше дізнатися про лазерну корекцію зору, а також визначити, чи підходить цей метод лікування саме вам, виключити протипоказання, необхідно проконсультуватися в офтальмолога.
Для цього запишіться на первинний огляд в медичний центр «Мікрохірургія ока Василя Шевчика» телефоном +38 (098) 030-41-77 та приходьте до призначеного часу.

Зазвичай на первинне обстеження йде близько пів години. Ваш офтальмолог докладно пояснить переваги та ризики лазерного лікування, розповість, як проходить корекція, як себе вести до, під час і після операції.

  • Користувачам контактних лінз треба зняти їх не менше ніж за тиждень до обстеження. У день консультації також не рекомендується використання декоративної косметики.
  • Після узгодження рішення про проведення лазерної корекції зору, ви домовляєтеся з лікарем про дату проведення втручання і часу повної передопераційної діагностики (така діагностика триває, як правило, не більше ніж півтори години).
  • Укладаєте договір на надання медичних послуг, оплачуєте лазерну корекцію (ціна корекції зору лазером вказана у нашому прайсі, п. 4).

У день лазерної корекції зору

Готуючись до операції з лазерної корекції, прийміть душ, надіньте чистий бавовняний одяг на застібці — щоб не треба було натягувати через голову.
У призначений час приходите в наш медичний центр з хорошим настроєм і повною впевненістю в успіху.
Безпосередньо в день операції ви проводите в клініці не більше 3 годин.

Як проходить лазерна корекція зору

Місцева анестезія — вам в очі крапають спеціальні краплі.

За допомогою спеціального інструменту (розширювача повік) фіксують повіки, щоб виключити кліпання.

Потім проводиться власне лазерна корекція.
Керований комп’ютером, наш високоточний лазер створює для вашої рогівки новий профіль, щоб зображення фокусувалася точно на сітківці ока.
Сила впливу на око строго контролюється. Як уже згадувалося, ваші дані з діагностичного апарату мережею безпосередньо передаються до екимерного лазеру — це обумовлює отримання максимально точного результату і повністю виключає лікарську помилку.

Отже, ви затишно влаштовуєтеся на ергономічній кушетці, вона плавно приймає робоче положення. Над вашим оком активується лазер, рефракції хірург просить вас сфокусувати погляд на точці, що світиться червоним.
Ні-ні, це ще не лазерний промінь, тільки контрольна мітка правильного розташування ока.
Упевнившись в готовності апаратури, лікар запускає процес корекції. Близько 10 секунд (середній час для 1 ока) ви будете чути імпульсний специфічний звук, який супроводжує роботу лазера. Під його впливом випаровуються мікрочастинки тканини рогівки, тому деякі пацієнти помічають легкий запах, що нагадує горіле волосся.

Ось і все — енергія лазера виточила ідеально вивірений рельєф.

При методиці LASIK поверхневий клапоть рогівки, який відокремлювався на першому етапі, повертається на колишнє місце.
Клаптик, коштом адгезивних («прилипливих») властивостей колагену — основної речовини рогівки, добре фіксується вже через кілька хвилин після втручання. Ніяких швів не потрібно.
Висока якість зрізу обумовлює міцну і швидку адгезію («спайку»), так що клапоть міцно утримується. На поверхні ока не залишається слідів, рубців або насічок.

Після виконання LASEK на рогівку повертається шар епітелію, який було збережено на початку лазерної корекції.
Для додаткового захисту рогівки пацієнтам накладають спеціальну м’яку контактну лінзу. Через 5 днів хірург зніме її з вашого ока.

Якщо вам виконували корекцію за методикою TransPRK, то на рогівку так само накладають спеціальну м’яку контактну лінзу на 5 днів.

Що робити після лазерної корекції зору

У перші години після операції ви можете відчувати ніби в око портапило стороннє тіло, печіння, рідко — хворобливі відчуття, підвищену сльозотечу.
Навколишні предмети виглядають розмито.
Описані симптоми можуть зберігатися перші кілька годин після втручання. З метою запобігання запальних явищ ми видаємо нашим пацієнтам краплі для очей.

Післяопераційні огляди:

  • LASIK – на наступний день;
  • LASEK – через 5 днів;
  • TransPRK – через 3-4 дні.

Наступні огляди будуть проводитися за погодженням з вашим офтальмологом.

Протягом тижня, щоб уникнути ризику занесення інфекції, доведеться утриматися від нанесення макіяжу.
Протягом 1 місяця під забороною плавання, відвідування сауни, лазні та басейну. Обмеження стосуються контактних видів спорту і фізичних навантажень. Футбол, єдиноборства і тому подібні активності будуть недоступні ще 3 місяці після операції. Бережіть очі від ударів і попадання сторонніх предметів!

Лазерна корекція: показання та протипоказання

Лазерна корекція зору підійде тим, у кого

  • вік від 18 до 45 років;
  • короткозорість до -15 діоптрій;
  • далекозорість до +6 діоптрій;
  • астигматизм до ± 6 діоптрій;
  • зір стабільний;
  • відсутні гострі та хронічні захворювання очей.

Лазерна корекція зору не рекомендується

  • людям молодше 18 років, у зв’язку з тим, що очне яблуко ще в процесі формування;
  • тим, у кого значні порушення рефракції (понад 15 діоптрій);
  • тим, у кого бачить тільки одне око;
  • при надзвичайно тонкій рогівці (менш як 440-450 мкм);
  • пацієнтам з такими очними захворюваннями, як прогресуюча короткозорість, глаукома, катаракта (незалежно від стадії розвитку), кератоконус, вірусна інфекція очей;
  • при вагітності та лактації;
  • при наявності загальних захворювань: аутоімунних і системних.

Часті питання про лазерну корекцію

1. Як довго мені буде потрібно залишатися в лікарні?

Лазерна корекція зору — процедура амбулаторна. Це означає, в госпіталізації необхідності немає, «лежати в лікарні» ви не будете. Через пару годин після операції пацієнти впевнено повертаються додому.

2. Це боляче?

Сьогоднішня корекція зору лазером — операція малоінвазивна, безболісна та ефективна. На відміну від ранніх методик, технології сучасності подолали «бар’єр болю» і дозволяють проводити всі маніпуляції під місцевою крапельною анестезією.
Звичайно, через деякий час після втручання, можлива поява відчуття «смітинки в оці» або сльозотечі, і разом з тим ці відчуття нетривалі, залежать як від особливостей методики операції, так і індивідуальних особливостей, властивих вашому організму.

3. Зір буде довго відновлюватися?

Вже на наступний день після лазерної корекції ви будете бачити добре — краще, ніж до неї.
Невеликі коливання зору природні, вони можуть тривати деякий час, але не завадять звичного способу життя. Процеси зорових функцій нормалізуються протягом тижня.

4. А не з’являться ще більші проблеми із зором?

Перша корекція методом ЛАСИК була виконана понад 30 років тому. Відтоді підхід удосконалювався, напрацьовувалися дані, проводилися численні дослідження. Дані світової практики переконливо доводять — ризик виникнення побічних ефектів після лазерної корекції зведений до сотих часток відсотка.
Запорукою цьому є точність передопераційної діагностики й досконалість сучасних лазерних систем.

У клініці Шевчика діагностика проводиться на першому в Україні унікальному апараті ACE від Bausch & Lomb. Це оптичний когерентний томограф, що увібрав в себе функції 3, а то і 4 приладів — додаткові зручності для наших пацієнтів.
Завдяки запаморочливій швидкості ACE все дослідження виконуються менш ніж за 1 секунду, і все це без дотику до ока, не засліплюючи — максимально підвищуючи комфорт для пацієнта.

5. Чи може результат лазерної корекції погіршиться через кілька років?

Доведено, що результат лазерної корекції — це назавжди. Позаду у методу багатоступінчасті клінічні випробування, його протягом десятиліть використовують офтальмологи в клініках і медцентрах по всьому світу.
Спостереження за пацієнтами протягом багатьох років показали, що ексимер-лазерна корекція не викликає яких-небудь порушень всередині структур ока, оскільки вплив відбувається лише на поверхневому шарі — рогівці.

6. Лазер може «вистрілити не туди»?

Наш TECHNOLAS TENEO 317 – ексимерний лазер останнього покоління, єдиний лазер, який контролює енергію променя (який відповідає за поліпшення зору) не один раз в тиждень або на початку операційного дня, а перед кожною процедурою.

Більш того, німецькі фахівці-проєктувальники пішли ще далі — система кожні 2 години перевіряє показники датчика, який контролює енергію лазера, а результати відсилає інтернетом на завод-виготовлювач!

Камери контролю за рухом ока дозволяють провести процедуру саме там, де це потрібно. Як би око не при цьому не рухалося.

Як бачите, профіль безпеки у нашої системи безпрецедентно високий.

Крім того, оскільки ми перші в Україні, хто має такий лазер, то Мюнхен дав нам доступ до всіх програм корекції зору!
Це означає, що в кожному конкретному випадку клініка має можливість зробити саме той тип корекції, який максимально підніме зір пацієнтові, а не той, на який у нього вистачить коштів.

7. Чи можна робити лазерну корекцію жінкам, що ще не народжували?

Напруга під час пологів (перейми й потуги) ніяк не впливає на результат проведеної раніше лазерної корекції, так само як і сама корекція ніяк не вплине на перебіг пологів.
Американський комітет з контролю за медичними послугами (FDA) – офіційно дозволяє коригувати зір лазером дівчатам після того, як їх короткозорість перестає прогресувати.

Лазерна корекція зору показана як раз тим, хто за своєю професією або через екстремальне хобі постійно відчуває значні фізичні навантаження.

Неприємності із зором під час пологів виникають з іншої причини — коли є проблеми з сітківкою, які можуть супроводжувати короткозорість середнього або високого ступеня.

Фізичне навантаження під час природних пологів може спровокувати відшарування сітківки. Щоб уникнути подібної ситуації, до пологів проводять зміцнення сітківки методом фотокоагуляції.

8. Що робити, якщо протипоказана лазерна корекція?

У разі виявлення в ході діагностики протипоказань до проведення корекції — зберігайте позитивний настрій. Ваш офтальмолог з клініки Василя Шевчика обов’язково запропонує інші варіанти.

Наприклад:

  • корекцію окулярами або м’якими контактними лінзами
  • нічні лінзи MoonLens
  • рефракційну заміну кришталика

Лікар порекомендує то, що найбільше підходить в саме вам.

Контакти

Пишіть нам: clinic@shevchyk.com

Для жителів Чернігівської області та прилеглих населених пунктів працює мобільний офтальмологічний кабінет.

Записатися на обстеження:

+38 095 129-52-11

Чернігів

пр. Перемоги 119а, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

+38 098 020-41-77
+38 066 020-41-77

Beauty-медицина viber, telegram:

+38 066 393-42-85

Лазерна корекція зору:

+38 098 030-41-77

Ніжин

вул. Академіка Амосова 15, на карті
пн-пт 9:00-18:00,
сб 10:00-18:00

 

+38 0462 92-92-53
+38 097 373-04-04
+38 099 498-94-78
+38 093 567-68-78