Яка вийде посада, якщо той, хто її займає, поєднує значні досягнення в офтальмології, мистецтві та спорті? Наша відповідь – керівник відділення глаукоми!
Дмитро Валерійович Мартинов приїхав до нас працювати з Запоріжжя, де з відзнакою закінчив медуніверситет, отримав диплом магістра медицини, працював у міському глаукомному кабінеті, а ще викладав офтальмологію в рідному виші.
Паралельно пан Дмитро вів неабияку наукову діяльність.
Ось тільки декотрі активності:
- 2018 р. – участь із доповіддю Європейському конгресі з глаукоми (EGS), Флоренція, Італія
- 2019 р. – навчальний грант Європейського офтальмологічного товариства (SOE): 1,5-місячне стажування в Università degli Studi di Genova, Clinica Oculistica (Генуя, Італія). Керівник: віцепрезидент EGS, Prof. Carlo Enrico Traverso
- З 2020 р. – спікер серії вебінарів Українського дискусійного клубу офтальмологів «Glaucoma Next»
- 2020 р. – участь у Crowd-Sourced Glaucoma Study
- Червень 2020 р. – спікер від України у першому віртуальному засіданні Організації Об’єднаних Націй з офтальмології “YOU are OU” (організована Ivo Ferreira, MD, «OfthalmoUniversity»)
- Вересень 2020 р. – тренінг «Тонометрія ICare в менеджменті пацієнта з глаукомою», Київ
- Грудень 2020 р. – віртуальна участь із доповіддю у Європейському конгресі з глаукоми (EGS)
- 2021 р. – Амбасадор України в освітній організації OftalmoUniversity
- Липень 2021 – участь із доповіддю у Світовому конгресі з глаукоми (WGC Virtual)
- Серпень 2021 – участь із доповіддю в міжнародному конгресі з контроверсій в офтальмології (COPHy Global)
- Вересень 2021 р. – Великий Грант Василя Шевчика, проходження 2-тижневого стажування в клініці «Мікрохірургія ока Василя Шевчика» (м. Чернігів, Україна).
- Жовтень 2021 р. – доповідач науково-практичної конференції з міжнародною участю «OphthalmicHUB»
- 2020-2021 рр. – організація безплатного скринінгу внутрішньоочного тиску в рамках Світового тижня глаукоми під егідою Світової глаукомної асоціації.
- 2022 р.:
– стажування у Rotterdam Eye Hospital, м. Роттердам, Нідерланди (керівник: Prof. Hans Lemij)
– навчальний грант Європейського товариства з глаукоми (EGS) : стажування в Університетській клініці м. Майнц, Німеччина (керівник: Prof. Esther Hoffmann)
– навчання з ексимер-лазерної корекції зору на базі Technolas Perfect Vision GmbH, м. Мюнхен, Німеччина
– участь із доповіддю в 11-му міжнародному конгресі з глаукоми, м. Женева, Швейцарія
– участь із доповіддю у Європейському конгресі з глаукоми, м. Афіни, Греція
– участь із доповіддю у Європейському конгресі молодих офтальмологів (EMYO), м. Брюссель, Бельгія
З дитинства цей обдарований лікар малює, і був такий період, коли йому пророкували майбутнє художника. На щастя клініки Шевчика, Дмитро Валерійович все ж таки заглибився в офтальмологію, і разом з тим, привніс у професію світосприйняття митця – два роки поспіль перемагав у міжнародному конкурсі Photo Contest 2020 та 2021 від журналу «Cataract & Refractive Surgery Today». Ще й надто, у 2021 р. його малюнки очей були відібрані для публікації в міжнародному журналі “The Ophthalmologist” в рамках конкурсу “Art of Eyes”.
Цей симпатичний молодий фахівець є членом Європейського глаукомного товариства (EGS), Світової глаукомної асоціації (WGA), Українського глаукомного товариства (UkrGS), Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів (ESCRS), Європейського товариства ретинологів (EURETINA), Спілки українських офтальмохірургів (SUO).
Якби ж то вищезазначеного виявилося замало, доктор Мартинов дуже гарно грає у великий теніс, час від часу тішачись перемогами у любительських турнірах.
Коли він то всьо встигає? Скромно відповідає, що, мабуть, це стиль життя.
Працюючи поряд з такою людиною поневолі прагнеш якщо не сягти його рівня (що з обʼєктивних причин не для кожного можливе), то принаймні стати кращою версією себе.